اشعه لامپ کم مصرف سرپیچ شمعی کلسترول خون را پایین می آورد

روشنایی یک لامپ کم مصرف سرپیچ شمعی بر حسب لومن اندازه گیری می شود و به شار نوری یا مقدار نوری که لامپ ساطع می کند اشاره دارد. هر چه مقدار لومن بیشتر باشد، لامپ روشن تر است.

برندیس اضافه کرد که بسیاری از مصرف‌کنندگان به داده‌های وات وابسته هستند و این توضیح می‌دهد که چرا تولیدکنندگان تصمیم گرفته‌اند لامپ‌های LED را با مقادیر وات تشخیص دهند، زیرا یک LED 60 واتی بسیار روشن به نظر می‌رسد.

درجه روشنایی اتاق به ماهیت استفاده و ترجیحات شخصی صاحب خانه مربوط می شود و در اینجا باید به مقدار Lux توجه داشت که میزان نور تابیده شده بر سطح را نشان می دهد.

فولمن توصیه می کند که در اتاق نشیمن و سایر قسمت های خانه از ارزش 300 لوکس استفاده کنید و برای مکان هایی که کارهای بصری در آنها انجام می شود مانند دفاتر یا مکان هایی که خطراتی مانند اجاق گاز یا سطح کار در آشپزخانه دارند.

لامپ

البته بهتر است با مقدار 500 لوکس روشن شود که این به معنای شار نور 500 لومن در متر مربع است و با استفاده از لامپ های اضافی مانند لامپ رومیزی یا لامپ های داخلی می توان به نرخ نور بالاتری دست یافت.

یکی دیگر از معیارهای کیفیت روشنایی این است که وسایل روشنایی تا چه حد رنگ های محیطی را به خوبی نمایش می دهند. برندز توضیح داد که “مصرف کننده میزان نمایش رنگی را از طریق مقدار Ra یا CRI تشخیص می دهد و مقدار 100 مشابه نور روز است.”

لامپ های کم مصرف فعلی که در نورپردازی خانه ها استفاده می شود، دارای ارزش 80 تا 90 اینچ هستند و اگر فردی بخواهد گوشه ای از اتاق را برجسته کند، می تواند به جای نورپردازی در رنگ های واقعی، به رنگ های نور مصنوعی تکیه کند.

به عنوان لامپ های RGB-LED که ترکیبی از قرمز، سبز و آبی هستند. چراغ‌های ال‌ای‌دی در رنگ‌های زیادی برای روشن کردن گوشه‌های خانه وجود دارند